روش های افزایش بازدهی و بهینه سازی انرژی در یخچال و فریزر

اگر شما به صنایع مختلفی که در کشور در حال فعالیت هستند، نگاهی بیندازید متوجه خواهید شد که تمامی آن ها همواره این هدف را دنبال می کنند که با مصرف انرژی و هزینه ی کمتر بیشترین راندمان و بازدهی و سود را به دست بیاورند. روش های مختلفی برای دست یابی به این هدف وجود داد و شما نیز به عنوان یک مصرف کننده می توانید از این تکنیک ها در هنگام استفاده از لوازم خانگی و تجهیزات منزلتان استفاده کنید و علاوه بر رسیدن به بالاترین میزان کارآیی به میزان قابل توجهی در هزینه ها صرفه جویی نمایید.

توجه: شما عزیزان می توانید جهت تعمیرات انواع برند یخچال از جمله تعمیرات یخچال جنرال الکتریک و همینطور تعمیرات ساید بای ساید جنرال الکتریک خود با تعمیرگاه جنرال تک سرویس بعنوان نمایندگی تعمیرات جنرال الکتریک تماس حاصل فرمایید.

در این مقاله می خواهیم به صورت مختصر و مفید روش ها و تکنیک هایی را که برای افزایش بازدهی و بهینه سازی انرژی در یخچال و فریزر مورد استفاده قرار می گیرد، شرح دهیم. با توجه به اینکه هر دستگاه و سیستمی از مکانیسم خاصی برخوردار است، بر حسب کارکرد آن باید در شرایط به خصوصی نصب و نگهداری شود و همچنین نیازمند تنظیمات درستی است که در صورت انجام نشدن این مورد قطعا لوازم خانگی از کارآیی لازم برخوردار نخواهند بود. از جمله مهم ترین پارامتر هایی که باید برای صرفه جویی در مصرف انرژی توسط یخچال فریزر رعایت شوند، می توانیم به موارد زیر اشاره نماییم:

یخچال فریزر ساید بای ساید

انتخاب محلی مناسب و استاندارد برای قرار دادن و نصب یخچال فریزر

یخچال و فریزر علاوه بر اینکه باید در محیط آشپزخانه به دور از تجهیزات تولید کننده گرما مانند پکیج یا آبگرمکن و اجاق گاز قرار داده شوند، باید در محلی قرار گیرند که رطوبت و نم وجود نداشته باشد؛ زیرا باعث فرسودگی و زنگ زدن قطعات دستگاه خواهد شد.بنابراین شما باید قبل از تعیین دکوراسیون برای آشپزخانه ی منزلتان محلی مناسب برای نصب لوازم خانگی انتخاب کنید.

توجه به تراز بودن یخچال و فریزر

تمامی دستگاه های برقی به دلیل حساسیت هایی که دارند نیازمند این هستند که بر روی سطحی کاملا صاف و ثابت و اصطلاحا تراز قرار گیرند. تراز بودن سطح به بهتر کار کردن دستگاه کمک زیادی خواهد کرد و از ایجاد لرزش و صداهای موتور دستگاه جلوگیری می شود؛ پس این نکته قطعا بر روی افزایش بازدهی و بهینه سازی انرژی دستگاه موثر می باشد.

استفاده از محافظ الکتریکی برای یخچال فریزر

همان طور که می دانید نوسانات و کیفیت پایین برق شهری می تواند باعث آسیب دیدن و درست کار نکردن یخچال شود؛ بنابراین بهتر است که شما نه تنها برای یخچال و فریزر بلکه برای تمامی لوازم خانگی برقی منزلتان از محافظ الکتریکی و یا ترانس ها استفاده نمایید تا در صورت بروز چنین مشکلاتی، آسیبی به دستگاه شما وارد نشود و به افزایش بازدهی و عملکرد نرمال دستگاه نیز کمک کرده باشید.

آگاهی از فواید تنظیم درست درجه ی یخچال و فریزر

تنظیم درجه و دمای مناسب برای یخچال یکی از موارد مهمی است که بر روی راندمان دستگاه تاثییر زیادی می گذارد. شما باید در مورد این موضوع آگاهی داشته باشید و بدانید که در فصول مختلف سال درجه ی آن را چگونه تنظیم نمایید. البته توجه داشته باشید که برای دانستن این موارد اطلاعات خوبی در کاتالوگ و راهنمای استفاده ی یخچال و فریزر نوشته شده است که می توانید با مراجعه به آن اطلاعات خوبی به دست بیاورید. همچنین پیشنهاد می شود که در هنگام باز کردن درب دستگاه، بیش از حد درب آن را باز نگذارید؛ زیرا این مورد باعث می شود سرمای یخچال کاهش یابد و دستگاه بیش تر کار کند و در واقع این کار بر خلاف تمامی مواردی است که تاکنون برای افزایش بازدهی و بهینه سازی انرژی در یخچال فریزر رعایت کرده اید.

Rate this post